چلسی،ساری، یوونتوس و آینده مبهم؛ به استقبال روزهای مه‌آلود

چلسی،ساری، یوونتوس و آینده مبهم؛ به استقبال روزهای مه‌آلود

چلسی پس از دست دادن ادن هازار و در فاصله کمتر از 50 روز تا شروع لیگ برتر انگلیس کماکان بدون سرمربی به سر می‌برد.
به گزارش سایت نود، 25 روز پیش در پایان فینال لیگ اروپا، هواداران چلسی ورای خوشحالی و شعف از پیروزی مقابل رقیب همشهری که برخلاف آن‌ها نیازش به پیروزی فراتر از اضافه کردن یک جام فانتزی به کلکسیون افتخارات باشگاه بود، ترس و دلهره‌ای از آینده باشگاه محبوبشان داشتند؛ ترس از اتفاقاتی که حالا به وقوع پیوسته و تبدیل به چالش اساسی برای باشگاه متمول لندن شده است.


از کریسمس تا آوریل، وقتی رتبه آن‌ها فقط بین پنجم و ششم تغییر می‌کرد، همه جا صحبت از اخراج مائوریتسیو ساری بود . او فصل را آنقدر خوب شروع کرد که واژه «ساریبال» را به ادبیات فوتبال جزیره اضافه کرد .نقطه اتکای سیستم‌ ساری، ادن هازارد فوق العاده بود. مرد بلژیکی با زدن 21 گل و دادن 17پاس گل بیش از تمام 6 سال گذشته از هواداران دلبری کرد تا تصور پیراهن شماره ۱۰ در تن هر بازیکن دیگری برای آن‌ها سختتر شود. ماه می فرا رسید و با لغزش رقبا چلسی بالاتر از سایر لندنی ها فصل در جایگاه سوم تمام کرد. ساری با کسب اولین جام دوران مربیگری خود در لیگ اروپا بیش از هر زمان دیگری لایق فرصت مجدد برای فصل بعدی بود اما ظاهراً این بار اوضاع کمی فرق داشت؛ چلسی که از خرید بازیکن در 2 پنجره نقل و انتقالات محروم شده بود و در طول فصل از نداشتن بازیکن با کیفیت در خط حمله و هافبک رنج میبرد، تنها 2 هفته پس از شروع فصل نقل و انتقالات شماره 10 و بهترین بازیکن خود را به مادریدیها واگذار کرد. حالا ساری کارنامه موفق چند سال اخیر خود در ناپولی و حتی چلسی را با وضعیت موجود فصل آینده آبیهادر خطر می‌دید.

اوضاع نامطلوب

ادن هازارد چلسی را تنها گذاشته، لوفتوس چیک و درینکواتر نیمی از فصل آینده را از دست دادهاند ،هیگواین به قدری بی‌کیفیت بود که بین چلسی و یونتوس بر سر نخواستنش دعواست و بارکلی و کواچیچ هواداران را ناامید کردهاند. در این بین حضور پولیشیچ جوان و بازگشت بازیکنان قرضی کم تجربه مانند تامی آبراهام، ریسه جیمز و کورت زوما تنها کورسوی امید هواداران سرخورده چلسی برای فصل آینده است.در فاصله کمتر از 7 هفته تا شروع فصل جدید رومن آبراموویچ مرد اول باشگاه چلسی به دنبال سیزدهمین مربی دوران حضورش در لندن است و از میان گزینه‌ها، آلگری اعلام کرد در فصل آینده به استراحت میپردازد، تن هاگ قراردادش را با آژاکس تمدید کرد، حضور مجدد مورینیو در استمفوردبریج بعید به نظر می‌رسد و ظاهرا تمام امید هواداران به کاپیتان سابق یعنی فرانک لمپارد است تا پس از عدم موفقیت در صعود به لیگ برتر با تیم دربی کانتی هدایت شیرهای لندن برای فصل آینده را بر عهده بگیرد. آبی‌های لندن سال گذشته بهترین تیم پایتخت بودند و هنوز هم شعار «ما چلسی هستیم» سر می‌دهند اما به نظر می‌رسد برنده این بازی که آن‌ها با شعار «ساریبال لعنتی» بر علیه سرمربی خود شروع کردند، پیرمرد 60 ساله ایتالیایی است. او می‌تواند بدون دغدغه و با سیگار معروفش در گوشه لب شاهد بازی بهترین بازیکنان دنیا در تیم جدیدش و کسب عناوین معتبر باشد.

منبع : نود تی وی